Európai Híradó 04:00

Stollár Fannyék nyerték a páros versenyt Budapesten

Hír TV

2018. február 25., vasárnap 19:43, frissítve: vasárnap 19:47

Stollár Fanny és spanyol játékostársa, Georgina García Pérez nyerte a páros versenyt a budapesti, 57,2 millió összdíjazású női kemény pályás tenisztornán.

A magyar, spanyol duó a döntőben az első helyen kiemelt Kirsten Flipkens, Johanna Larsson belga, svéd párost verte 4:6, 6:4, 10-3-ra, döntő rövidítésben.

Az első szett 34 perc alatt lett a riválisé, majd Stollárék 37 perc alatt egyenlítettek. A mindent eldöntő harmadik felvonásban aztán már ők irányítottak, Flipkensék 0-3 után szerezték első pontjukat, de utána 5-1 és 9-2 is volt a magyar, spanyol kettősnek, amely második meccslabdáját értékesítve végül 1 óra 20 perc alatt diadalmaskodott.

A 19 éves Stollár pályafutása első WTA-tornagyőzelmét aratta. García Pérezszel közösen 12 300 dollárt (3,1 millió forintot) nyertek.

Eredmény:
Georgina García Pérez, Stollár Fanny (spanyol, magyar) – Kirsten Flipkens, Johanna Larsson (belga, svéd, 1.) 4:6, 6:4, 10-3

(Fotó: Facebook.com)