2024. 03. 29. Péntek Auguszta napja

Radar

Sima olasz győzelem a nyitómeccsen

A társházigazda olasz labdarúgó-válogatott 3-0-ra legyőzte a török csapatot a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokság pénteki, római nyitómérkőzésén.

• Sima olasz győzelem a nyitómeccsen

Az olasz együttes immár 28 mérkőzés óta veretlen és sorozatban kilenc találkozón győzött, ezeken pedig gólt sem kapott.

Európa-bajnokság, 1. forduló, A csoport:

Olaszország-Törökország 3-0 (0-0)

---------------------------------

Róma, 12 916 néző, v.: Makkelie (holland)

gólszerzők: Demiral (öngól, 53.), Immobile (66.), Insigne (79.)

sárga lap: Söyüncü (88.), Dervisoglu (90.)

Olaszország:

------------

Donnarumma - Florenzi (Di Lorenzo, a szünetben), Bonucci, Chiellini, Spinazzola - Barella, Jorginho, Locatelli (Cristante, 73.) - Berardi (Bernardeschi, 85.), Immobile (Belotti, 81.), Insigne (Chiesa, 81.)

Törökország:

Cakir - Celik, Söyüncü, Demiral, Meras - Yokuslu (Kahveci, 64.) - Karaman (Dervisoglu, 76.), Tufan (Ayhan, 64.), Yazici (Ünder, a szünetben), Calhanoglu - B. Yilmaz

II. félidő:

-----------

53. perc: Egy szép olasz akció végén Berardi jobb oldali, tizenhatoson belüli beadása a kapu előterében helyezkedő Demiral testéről a saját kapujába pattant (1-0).

66. perc: Berardi jobb oldali beadása Spinazzolát találta meg, akinek 10 méteres, bal alsó sarokba tartó lövését Cakir még bravúrral hárította, de a kipattanót Immobile közelről könnyedén a kapuba lőtte (2-0).

79. perc: Immobile készítette le a labdát a tizenhatos bal oldalán üresen álló Insignének, aki okosan tekert a hosszú sarokba (3-0).

A mérkőzés előtt látványos megnyitóünnepséggel vette kezdetét a koronavírus-járvány miatt tavaly nyárról idénre halasztott összeurópai kontinenstorna. A felvezetésben előbb fúvószenekar, majd égbe emelkedő dobosok, végül a világhírű olasz tenor, Andrea Bocelli szórakoztatta a közönséget Puccini: Nessun Dorma című művével.

A mérkőzés első negyedórája aztán nem sok szórakozást nyújtott, a betömörülő és kontrákban bízó törökökön nem találtak fogást a 27 tétmérkőzés óta veretlen olaszok. A 18. percben Insigne tekerése jelentett veszélyt, majd négy perccel később egy szögletet követően Chiellini fejesénél már bravúrt kellett bemutatnia Cakirnak. A folytatásban megélénkült ugyan a mérkőzést uraló olaszok játéka, de újabb nagy gólhelyzetet a szünetig nem tudtak kialakítani.

A fordulás után az 52. percben a csereként beállt Ünder révén megszületett a törökök első kaput eltaláló lövése, sokáig azonban nem örülhettek ennek: Demiral szerencsétlen öngóljával egy perccel később már a továbbra is hatalmas fölényben futballozó olaszok vezettek. A Squadra Azzurra bár nem gyakran talált rést a török védelmen, de hatvan perc után már 21 kapura lövésnél járt, igaz, ennek többségét blokkolták, vagy célt tévesztett. A 66. percben a második hazai találat végleg eldöntötte az összecsapást, amelyen a nyomasztó olasz fölény még egy gólt eredményezett, így végül rendkívül sima és könnyed győzelemmel rajtolt Roberto Mancini együttese.