CPAC Magyarország 2024 09:00

A Federer vezette Svájc menetel a Hopman-kupán

Hír TV

2018. január 2., kedd 15:35, frissítve: szerda 12:45

2018-at is úgy kezdte Federer, ahogy 2017-et abbahagyta. A svájci klasszis menetel a Hopman-kupán. Az ausztráliai Brisbane-ban zajló tornán Murray és Muguruza sorsát is sérülés pecsételte meg.

A spanyol Gabrine Muguruza sérülés miatt volt kénytelen feladni az első meccsen a brisbane-i kemény pályás női tenisztornát. Az első játszmát ő nyerte, míg a másodikat szerb ellenfele, Krunic. A harmadik szettben a világranglista 2. helyén álló spanyol vezetett 2-1-re, de nem tudta folytatni a találkozót.

„A második szettben kezdtem el fájdalmat érezni a csípőmben. Próbáltam továbbra is a játékra összpontosítani, de a fájdalom egyre erősebb lett, ezután pedig már a testem többi része is sajgott” – panaszolta Muguruza.

Nem csak Muguruza sorsát pecsételte meg csípősérülés. Andy Murray nem vállalta a játékot a brisbane-i tornán. A korábbi világelső skótnak ez lett volna az első versenye tavaly július óta. Egyelőre nem tudni, hogy a játékost műteni kell-e.

Pályára lépett azonban Denis Shapovalov. A fiatal kanadai több mint 2 és fél órás mérkőzésen szenvedett vereséget a brit Edmundtól. Az első szettet Shapovalov hozta 7:6-ra, míg a másodikat a brit nyerte ugyanilyen arányban. A mindent eldöntő harmadik játszmát Edmund bírt jobban, így ő készülhet a következő fordulóra.

Az ausztráliai Perth-ben tovább menetel a Roger Federer vezette Svájc a Hopman-kupán, a teniszezők nem hivatalos vegyescsapat világbajnokságán. A világranglista második helyén álló svájci klasszis az orosz Hacsanovot verte két szettben 6:3, 7:6-ra. A női egyes meccsen Belinda Bencic legyőzte Pavljucsenkovát, míg a páros meccset szintén a svájciak nyerték, így összesítésben 3-0 arányban diadalmaskodtak.

Federerék következő meccse az amerikaiak ellen lesz.

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!