2024. 04. 20. Szombat Tivadar napja

Sajtóklub

Célpont 09:05

Roger Federer a legjobb 32 között a miami tenisztornán

Roger Federer a legjobb 32 között a miami tenisztornán. A svájci klasszis 3 játszmában győzött a moldáv Radu Albot ellen. A nőknél búcsúzott a világelső Oszaka Naomi. A japán teniszező a tajvani Szi Szu-vejtől kapott ki 3 szettben. Serena Williams pedig térdsérülés miatt visszalépett a további küzdelmektől.

• Roger Federer  a legjobb 32 között a miami tenisztornán

Nagy meglepetésre a sárga felsőben teniszező Radu Albot került előnybe az első játszmát követően. A második szettben 5:5-ig mindkét fél hozta saját adogatójátékát, majd Federer 6:5-ös előnynél fogadóként játékot nyert, így 7:5-re behúzta a második szettet. A döntő játszmában a 20-szoros Grand Slam-győztes svájci nem hibázott, 4:3-nál brékelte ellenfelét, így 4:6, 7:5, 6:3-ra megnyerte a mérkőzést. Federer ellenfele a szerb Filip Krajinovics lesz a legjobb 32 között.

A nőknél a világelső Oszaka Naomi 3:0-ás hátrányból fordított az első játszmában a rózsaszín felsős Szi Szu-vejjel szemben. A második szettben hiába adogathatott a mérkőzésért Naomi, Szu-vej tie-breakben egyenlített.

A harmadik játszmában a tajvani háromszor is elvette Naomi adogatójátékát, így az Australian Open-győztes teniszező 4:6, 7:6, 6:3-ra kikapott és búcsúzott a tornától.