Radar

Nadal és Dimitrov is a nyolc között

Hír TV

2018. január 21., vasárnap 13:12, frissítve: vasárnap 19:19

Gond nélkül jutott be a világelső Rafael Nadal az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjébe. A legjobb 8 között a remek formában játszó Cilic vár a spanyolra.

Először veszített szettet Rafael Nadal az Australian Openen. A világelső spanyol győzelme azonban így sem forgott veszélyben az argentin Schwartzman ellen. Nadal az első szettet 6:3-ra hozta, ellenfele azonban egyenlített. A harmadik és negyedik játszmát Nadal egyaránt 6:3-ra nyerte, így készülhet a negyeddöntőre Marin Cilic ellen.

A hatodik helyen kiemelt horvát szoros mérkőzésen múlta felül Carreno-Bustát. A spanyol az első szettet rövidítést követően húzta be. Cilic a másodikat 6:3-ra, míg a harmadikat és a negyediket rövidítés után nyerte meg.

Szoros csatában jutott tovább Grigor Dimitrov. A bolgár a hazai pályán játszó Nick Kyrgiost verte. Az első és második szett is rövidítést követően lett a bolgáré. Kyrgios szépített – 6:4-re megnyerve a harmadik játszmát, a negyediket azonban szintén rövidítéssel nyerte Dimitrov, aki így készülhet a folytatásra.

Ellenfele a brit Kyle Edmund lesz a legjobb 8 között, aki az olasz Seppit győzte le négy szettben – 6:7, 7:5, 6:2, 6:3-ra.

A nőknél bejutott a negyeddöntőbe a második helyen kiemelt Wozniacki. A dán versenyző a szlovák Rybarikovát verte két sima szettben 6:3, 6:0-ra.

A legjobb 8 között pedig Suarez Navarróval találkozik. A spanyol az észt Kontaveit ellen diadalmaskodott. Az első szettet Kontaveit, míg a másodikat Suarez Navarro nyerte 6:4-re, míg a döntő játszmában a spanyol bizonyult jobbnak (8:6).

A negyedik helyen kiemelt Svitolinának sem okozott gondot a negyeddöntőbe jutás. Az ukrán teniszező a cseh Allertovát verte egy óra alatt 6:3, 6:0 arányban. A négy közé jutásért a belga Mertens ellen ragad ütőt.