Radar 22:40

Összeállt a világ két legjobbja

2017. szeptember 24., vasárnap 19:46

Egymás oldalán ragadott ütőt a tenisz történetének két legjobbja a Laver Kupán.

A 19-szeres Grand Slam-győztes Roger Federer és a 16 elsőséget magáénak tudó Rafael Nadal párosa a Sam Querrey–Jack Sock kettős ellen lépett pályára, és győzött három szettben, döntő rövidítéssel, 6:4, 1:6, 10:3-ra.

A Laver Kupán egy hatfős európai és egy szintén hat játékosból álló amerikai csapat között folynak a párharcok. A mérkőzések két nyert szettre mennek, 1-1 után döntő rövidítés következik. Egyetlen játékos sem szerepel kettőnél több egyes találkozón, a hat csapattagból pedig négynek kötelező párost játszania. Az első napon egy, a másodikon kettő, míg a harmadikon három pontot ér a győzelem. Az a válogatott nyer, amelyik előbb eléri a 13 pontot. Ha 12 meccs után döntetlen az állás, rendeznek egy végső páros mérkőzést. Jelenleg Európa vezet 9-3-ra.