Vezércikk

Híradó 15:00

Nadal a madridi tornát is behúzta

2017. május 14., vasárnap 21:05, frissítve: hétfő 07:13

Rafael Nadal nyerte a madridi salakpályás tenisztornát, miután a döntőben két játszmában, 7:6, 6:4-re legyőzte az osztrák Dominic Thiemet.

Nadalnak az első játszmában 5:4-es előnyénél három bréklabdája volt a szettelőnyhöz, de ellenfele kiegyenlített, és csak a rövidítésben adta meg magát. A második játszma Thiem elbukott szervajátékával indult, amiből Nadal a folytatásban megélt, és negyedik meccslabdáját kihasználva lezárta a 2:17 órán át tartó döntőt.

Thiem és Nadal idén már másodszor játszott egymással döntőt: két hete, Barcelonában a korábbi világelső spanyol 6:4, 6:1-re győzött. Az osztrák ezúttal még nagyobb küzdelemre kényszerítette Nadalt, de szettet ezúttal sem tudott nyerni ellene.

Nadal pályafutása 72., idei harmadik tornagyőzelmét aratta. Előzőleg Monte-Carlóban, majd Barcelonában nyert salakpályán, egyformán tizedszer.