Napi aktuális 23:30

Minden idők egyik legjobb Eb-szereplése

,

2017. július 16., vasárnap 17:16, frissítve: vasárnap 17:23

Minden idők egyik legjobb szereplését produkálta a magyar válogatott a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon. A magyar csapat 10 arany-, 3 ezüst- és 3 bronzérmet szerzett, amivel az éremtáblázat élén végzett.

A mai záró napon öt arany, három ezüst, valamint két bronzérem volt a mérleg. A 200 méteres döntők során férfi kajak-párosban a Balaska Márk, Birkás Balázs duó, míg női kajak-egyesben Lucz Dóra ért elsőként célba. Férfi kajak-egyesben Horváth Bence, míg női kenu-egyesben Devecseriné Takács Kincső lett második. A Hajdu Jonatán, Fekete Ádám páros pedig kenu-kettesben bronzérmet szerzett.

Délelőtt női kajak-egyes 500 méteren Takács Tamara, míg férfi kajak-páros 500 méteren a Nádas Bence, Tótka Sándor duó lapátolt elsőként célba. Kopasz Bálint pedig férfi kajak-egyes 500 méteren szerzett bronzérmet holtversenyben a dán Poulsennel.

A záró 5000 méteres döntők során női kajak-egyesben Bodonyi Dóra arany, férfi kenu-egyesben Varga Dávid pedig ezüstérmet szerzett.

A magyar küldöttség szombaton is letarolta a mezőnyt: összesen öt aranyérmet és egy bronzérmet szereztek a versenyzők.

Az aranyérmes Nádas Bence-Tótka Sándor páros, középen edzőjük, Hűvös Viktor a dobogón.
Az aranyérmes Nádas Bence–Tótka Sándor páros, középen edzőjük, Hűvös Viktor a dobogón
Fotó: Kovács Tamás / MTI