2024. 03. 28. Csütörtök Gedeon, Johanna napja

Radar

Magabiztos belga győzelem

Belgium válogatottja magabiztos, 3-0-s sikert aratott Oroszország vendégeként szombaton, a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjának első fordulójában, Szentpéterváron.

• Magabiztos belga győzelem

Európa-bajnokság, B csoport, 1. forduló:

Belgium-Oroszország 3-0 (2-0)

-----------------------------

Szentpétervár, 26 500 néző, v.: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)

gólszerzők: Lukaku (10., 88.), Meunier (34.)

Belgium:

--------

Courtois - Alderweireld, Boyata, Vertonghen (Vermaelen, 77.) - Castagne (Meunier, 27.), Dendoncker, Tielemans, T. Hazard - Mertens (E. Hazard, 72.), Lukaku, Carrasco (Praet, 77.)

Oroszország:

------------

Sunyin - Mário Fernandes, Szemjonov, Dzsikija, Zsirkov (Karavajev, 43.) - Ozdojev, Barinov - Zobnyin (Mukin, 63.), Golovin, Kuzjajev (Cserisev, 30., Mirancsuk, 64.) - Dzujba

I. félidő:

----------

10. perc: Lukaku lesen állt a 11-es pont környékén, a jobb oldali beadást viszont Szemjonov egy suta mozdulattal éppen elé tálalta, így az ellenféltől kapott átadás után magabiztosan élt a lehetőséggel az Internazionale támadója (1-0). Gólját követően milánói csapattársának, Christian Eriksennek, a dánok középpályásnak üzenet, aki a finnek elleni összecsapás első félidejében összeesett és újra kellett éleszteni. "Légy erős, szeretlek" - mondta Lukaku.

34. perc: egy bal oldali beadásnál Sunyin nagyon rosszul, középre tenyerelte ki a labdát, Meunier pedig így tíz méterről a bal sarokba lőtt (2-0).

II. félidő:

88. perc: Lukaku kapott remek indítást Meunier-től, könnyedén lefutotta védőjét, és higgadtan a kapu bal oldalába gurított (3-0).

A világranglistán éllovas belgáknak nem is igazán kellett a legjobb játékukat nyújtaniuk ahhoz, hogy kétgólos vezetésre tegyenek szert az első félidőben, hiszen Romelu Lukaku és Thomas Meunier találatát is egy hatalmas védelmi hiba előzte meg. Előbbi a legutóbbi 15 válogatottbeli fellépésén már a 19. gólját szerezte, utóbbi pedig sporttörténelmet írt azzal, hogy az első olyan játékos lett a kontinensviadalokon, aki csereként beállva már az első félidőben eredményes tudott lenni.

A második félidőben mintha takaréklángon égtek volna a belgák, visszavettek a tempóból és könnyedén őrizték az eredményt. Az oroszok szinte semmi veszélyt nem jelentettek a kapura. A belgák így könnyed játékkal - a végén Lukaku második találatával még biztosabbá téve győzelmüket - gyűjtötték be a három pontot első mérkőzésükön.