Radar

Sport

Kézi BL: a Veszprém idegenben győzte le a Vardar Szkopjét

• Kézi BL: a Veszprém idegenben győzte le a Vardar Szkopjét

A Telekom Veszprém 29-27-re győzött a macedón Vardar Szkopje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, szombaton.

A két csapat nyolcadik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a magyar együttesnek egy vereség és egy döntetlen mellett ez volt a hatodik győzelme. Korábban a SEHA Ligában is játszottak egymással, ott két siker, három döntetlen és három vereség volt a veszprémiek mérlege.

Eredmény, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 12. forduló, A csoport:
Vardar Szkopje (macedón)–Telekom Veszprém 27-29 (16-11)
A Veszprém gólszerzői: Lékai 7, Nagy L. 6, Nenadic 4, Strlek 3, Manaszkov, Marguc, Mackovsek 2-2, Tönnesen, Nilsson, Mahé 1-1

A vendégcsapatból a balátlövő Jamali Iman és a dán beálló René Toft Hansen hiányzott sérülés miatt.

A két irányító, a német Christian Dissinger, illetve Lékai Máté góljaival kezdődött a mérkőzés - amit az európai szövetség a hét rangadójának választott -, a 13. percig mindketten négyszer voltak eredményesek. Az egyik oldalon Dejan Milosavljev, a másik kapuban pedig Sterbik Árpád védett egyre jobban, és mivel a veszprémi támadójátékosok számos helyzetet kihagytak, a Vardar a 22. percben három góllal ellépett (11-8).

David Davis vezetőedző – aki korábban a macedón klub férfi és női csapatánál is dolgozott – időt kért, de ezután sem változott a játék képe, a házigazdák egy 7-1-es sorozat végén már 15-9-re vezettek.

A második félidő elején sokkal pontosabban kézilabdáztak a vendégek, egy 6-1-es szériával sikerült egyenlíteniük, ám ezt követően a Vardar visszavette az irányítást és a vezetést. A hajrában újra a Veszprémnél volt az előny, amit taktikusabb játékának köszönhetően a rendkívül izgalmas utolsó percekben sikerült megtartania, főleg Mikler Roland védéseinek, valamint a rendkívül fontos gólokat lövő Nagy Lászlónak és Petar Nenadicnak köszönhetően.

A magyar csapat – amely története háromszázadik BEK-, illetve BL-meccsét játszotta Szkopjéban – legutóbb november közepén veszített tétmérkőzést, macedóniai sikerével pedig csoportja második helyére lépett előre.

A hazaiak legeredményesebb játékosa Dissinger volt öt góllal.

A Veszprém jövő vasárnap a fehérorosz Meskov Breszt csapatát fogadja a BL csoportkörében.