Kajak-kenu-Eb: Öt magyar aranyérem született

KaG, 2017. július 15., szombat 10:58, frissítve: szombat 11:23
Öt magyar aranyérem született a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság mai versenynapján.

Női kajak-egyes 1000 méteren Bodonyi Dóra, míg páros 1000 méteren a Hagymási Réka, Farkasdi Ramóna duó ért elsőként célba. Szintén első lett a Lucz Dóra, Medveczky Erika, Takács Tamara, Vad Ninetta összeállítású női kajaknégyes 1000 méteren, míg női kenu-páros 500 méteren Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső lapátolt a legjobban.

A férfiaknál is született magyar arany, a Nádas Bence, Tótka Sándor, Molnár Péter, Mozgi Milán kajakos négyes 500 méteren szerezte meg az első helyet.

Kajak-Kenu Európa-bajnokság (Plodliv), eredmények:
Női K–1 1000 M
1. Bodonyi Dóra 3:57.984
2. Beata Mikolajczyk (lengyel) 3:59.744
3. Rachel Cawthorn (brit) 4:00.264

Fférfi C–1 1000 M
1. Sebastian Brendel (német) 3:51.671
2. Martin Fuksa (cseh) 3:53.667
3. Kirill Samsurin (orosz) 3:55.171
...
5. Vasbányai Henrik 3:56.047

Férfi K–1 1000 M
1. Fernando Pimenta (portugál) 3:29.032
2. René Poulsen (dán) 3:30.112
3. Kopasz Bálint 3.30:336

Női K–2 1000 M
1. Hagymási Réka, Farkasdi Ramóna 3:43.048
2. Karolina Markiewicz, Julia Lis (lengyel) 3:44.888
3. Tabea Medert, Melanie Gebhardt (német) 3:45.652

Női K–4 500 M
1. Lucz Dóra, Takács Tamara, Medveczky Erika, Vad Ninetta 1:30.724
2. Dominka Wlodarczyk, Beata Mikolajczyk, Anna Pulawska, Katarzyna Kolodziejczyk (lengyel) 1:31.596
3. Marija Kicsaszova, Anasztaszija Todorova, Marija Povh, Inna Hriscsun (ukrán) 1:31.624

Női C–2 500 M
1. Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső 2:00.224
2. Alena Nazdrova, Kamila Bobr (fehérorosz) 2:01.364
3. Irina Andrejeva, Oleszja Romaszenko (orosz) 2:03.928

Férfi K–4 500 M
1. Nádas Bence, Tótka Sándor, Molnár Péter, Mozgi Milán 1:18.556
2. Denis Mysák, Juraj Tarr, Erik Vlcek, Tibor Linka (szlovák) 1:18.640
3. Raman Piatrusenka, Mikita Borjkau, Dzmitrij Tracjaku, Vitalij Bialko (fehérorosz) 1:19.112

Férfi C–2 1000 M
1. Yul Oeltze, Peter Kretschmer (német) 3:36.232
2. Viktor Melantjev, Vladiszlav Csebotar (orosz) 3:37.300
3. Nicolae Craciun, Sergiu Craciun (olasz) 3:38.312
4. Korisánszky Dávid, Mike Róbert 3:38.368

Férfi K–2 1000 M
1. Max Hoff, Marcus Gross (német) 3:12.724
2. Marko Tomicsevics, Milenko Zorics (szerb) 3:13.780
3. Francisco Cubelos, Inigo Pena (spanyol) 3:14.056
4. Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert 3:14.160

Férfi C–4 1000 M
1. Wiktor Glazunow, Piotr Kuleta, Tomasz Barniak, Marcin Grzyboswki (lengyel) 3:20.536
2. Conrad Scheibner, Sebastian Brendel, Stefan Kiraj, Jan Vandrey (német) 3:21.848
3. Kirill Samsurin, Ilja Stokalov, Raszul Ismuhamedov, Ilja Pervuhin (orosz) 3:21.904
...
6. Vasbányai Henrik, Sarudi Pál, Varga Dávid, Fekete Ádám 3:25.248
hirdetés
Legfrissebb
Legolvasottabb
hirdetés