Vezércikk

Híradó 15:00

Magyar Kupa: Egy kivétellel mindenki továbbjutott

2016. október 26., szerda 21:08, frissítve: csütörtök 09:39

Egy kivétellel minden NB I-es csapat továbbjutott a labdarúgó Magyar Kupa 2. fordulójában.

Az MTK a megye I-ben szereplő Balassagyarmat vendégeként nyert 3-1-re. A bajnokságot vezető Vasas NB III-as ellenfelet győzött le. Az angyalföldiek Csornán arattak 7-2-es sikert. A Fradi a megye II-es Koroncóhoz látogatott és nyert nagyon simán 9-0-ra. A Videoton 6-1-re nyert a megye I-ben szereplő Makó vendégeként, míg a Honvéd ugyanilyen arányban verte az NB III-as Rákosmentét. Az Újpest negyedosztályú csapatot búcsúztatott, a lila-fehérek Mádon nyertek 4-0-ra. A Haladás a másodosztályban szereplő Vác ellen győzött 3-0-ra. Szintén NB II-es együttest vert a Gyirmót, az első osztály újonca Mosonmagyaróváron nyert 3-2-re. A Mezőkövesd kitömte a megye I-es Marcalit – az eredmény 0-13. A Diósgyőr 1-0-s győzelemmel jutott tovább a harmadosztályban szereplő Salgótarján ellen. A Paks nem bírt a másodosztályú Balmazújvárossal – az eredmény 3-2.