Napi aktuális 23:30

Hosszú Katinka hetedik 200 méter gyorson

,

2017. július 26., szerda 17:36, frissítve: szerda 19:53

Hosszú Katinka hetedik lett 200 méter gyorson a vizes világbajnokságon. A számot a világcsúcstartó Federica Pellegrini nyerte.

A versenyen holtversenyben az ausztrál Emma McKeon és az amerikai Katie Ledecky végzett a második helyen.

A 200 vegyesen hétfőn aranyérmet szerző Hosszú Katinka nem a fő számai között tartotta számon a 200 gyorsot, ezért nem volt csalódott az eredmény után.

„200 gyorson tudtam, amikor beneveztünk, hogy a dobogótól a 8. helyig végezhetek, vagy akár még döntőbe sem kerülhetek. Nem azt mondom, hogy ez a 7. hely nagyszerű, de örülök, hogy ott lehettem a döntőbe. Ezt követően próbáltam a 200 pillangóra koncentrálni, mert mindenképp a döntőbe szerettem volna kerülni” – mondta a háromszoros olimpiai bajnok úszó.

Hosszú Katinka a női 200 méteres gyorsúszás döntőjében a 17. vizes világbajnokságon a Duna Arénában.
Fotó: Illyés Tibor / MTI

Hosszú Katinak a 200 gyors után a 200 pillangó elődöntőjében volt érdekelt. Ő is és a szám másik magyar versenyzője, Szilágyi Liliána is bejutott a csütörtöki fináléba – Hosszú a 6., míg Szilágyi a 7. idővel.

Szilágyi Liliána a legjobb idejét szeretné megúszni a csütörtöki fináléban. „Katinkával elég sokat úszunk együtt a hazai versenyeken, úgyhogy egy kicsit jó érzés volt, mert ilyen otthon-érzés volt” – utalt arra a fiatal úszó, hogy egymás melletti pályán úszott Hosszú Katinkával. „Nem egészen így akartam úszni, de örülök, hogy bent vagyok a döntőben, ez volt a célom, és tudom, hogy min kell javítanom holnap” – tette hozzá.

Hosszú Katinka (b) és Szilágyi Liliána a női 200 méteres pillangóúszás elődöntője után a 17. vizes világbajnokságon a Duna Arénában.