2024. 04. 25. Csütörtök Márk napja

Napi aktuális

Napindító 07:30

Hosszú arany-, Jakabos bronzérmes 200 méter pillangón

Hosszú Katinka arany-, Jakabos Zsuzsanna pedig bronzérmet nyert 200 méter pillangón pénteken a Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

• Hosszú arany-, Jakabos bronzérmes 200 méter pillangón

A háromszoros olimpiai bajnok 2:03.21 perces idővel csapott célba, míg a győriek úszója 2:05.00-val érintette a falat.

A 30 éves Hosszú 18. elsőségét gyűjtötte be a 25 méteres kontinensviadalokon.

Hosszú aranyérmes 100 méter vegyesen

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 100 méter vegyesen pénteken a Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A csütörtöki előfutamok során ugyan még csak a második időt úszta, az elődöntőből viszont már az első helyen jutott tovább a magyar kiválóság, akinek a 200 méter pillangó döntője után - mely során nagy hátrányt ledolgozva, óriási hajrával diadalmaskodott - nagyjából negyven perce volt a regenerációra.

Hosszú a dobogó felső fokáról a Himnusz után rögtön távozott, hiszen következett a vegyesúszás sprintszáma, ahol a háromszoros olimpiai bajnok rendkívül szoros csatában 57.36 másodperces idővel védte meg címét.

A 30 éves Hosszú a magyar úszósport történetének 1000. érmét szerezte felnőtt- és utánpótlás-világversenyeket együttvéve, s ez volt pályafutása 19. elsősége a 25 méteres kontinensviadalokon, amivel beérte az örökrangsor élén Cseh Lászlót.

Kalmár Ákos ötödik 1500 méter gyorson

Kalmár Ákos ötödik lett 1500 méter gyorson pénteken a Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A magyar versenyző 14:36.66 perces idővel az ötödik helyen került a döntőbe, idejéből közel két másodpercet tudott faragni, helyezésén viszont nem sikerült javítania.

Lobanovszkij Maxim bronzérmes 50 méter gyorson

Lobanovszkij Maxim bronzérmet nyert 50 méter gyorson pénteken a Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A 23 éves magyar versenyző az előfutamok során a harmadik legjobb időt (21.17) úszta, majd az esti program nyitányaként ebből további hat századot faragva, futamgyőztesként a második helyen jutott tovább, az összetett világkupa-győztes orosz Vlagyimir Morozov mögött.

A döntőben a magyar versenyző jól kapta el a rajtot, s 20.76-os idővel csapott célba, ezzel jócskán megdöntötte saját, 21.06-os országos csúcsát.

Lobanovszkij pályafutása első érmét nyerte világversenyen.