Radar

Etióp aranyak és lengyel világcsúcs a zárónapon

Hír TV

2018. március 4., vasárnap 20:27, frissítve: vasárnap 22:45

Lengyel arany világcsúccsal, két etióp elsőség, újabb amerikai diadal a birminghami fedett pályás atlétikai vb vasárnapi zárónapján. Az éremtáblázatot az Egyesült Államok nyerte Etiópia és Lengyelország előtt. Magyarország Márton Anita súlylökésben szerzett aranyérmének köszönhetően a 10. lett.

Meglepetésre nem amerikaiak nyerték a 4×400 méteres férfi váltófutást a Birminghamben zajló, fedett pályás atlétikai vb zárónapján. A lengyelek nagy hajrával, világcsúccsal szerezték meg az aranyérmet, megelőzve az amerikaiakat. A harmadik helyen a belgák végeztek.

1500 méteren az etióp Samuel Tefera ért elsőként célba. A második a lengyel Lewandowski lett jó hajrájának köszönhetően.

3000 méteren nemcsak az arany-, de az ezüstérmet is etióp versenyző szerezte meg. Yomif Kejelcha futott elsőként célba, megelőzve honfitársát, Baregát. A harmadik a kenyai Birgen lett.

A 60 méteres gátfutást a hazai közönség előtt versenyző Andrew Pozzi nyerte meg célfotóval, mindössze egyetlen századmásodperccel megelőzve az amerikai Eatont. Baji Balázs nem jutott döntőbe, végül a 10. lett.

A rúdugrást 2012 olimpiai bajnoka, Renaud Lavillenie nyerte 5 méter 90 centivel. A francia atléta 2012 és 2016 után harmadszor nyert fedett pályás vb-n. A második az amerikai Kendricks, míg a harmadik a lengyel Lisek lett.

A nőknél három számban osztottak érmet a zárónapon. 800 méteren a riói olimpia, valamint a tavalyi londoni vb ezüstérmese, a burundi Francine Niyonsaba diadalmaskodott, aki ezzel megvédte címét. A második az amerikai Wilson, míg a harmadik a brit Oskan-Clarke lett.

A 4×400 méteres váltófutást az amerikaiak nyerték, megelőzve a lengyeleket és az ukránokat.

Míg távolugrásban a szerb Ivana Spanovic nyakába akasztották az aranyérmet, az ezüst az amerikai Reese-é, a bronz pedig a német Moguenara-Taroumé lett.

4×400 m váltó:
1. Lengyelország (Karol Zalewski, Rafal Omelko, Lukasz Krawczuk, Jakub Krzewina) 3:01.77 perc – világrekord

3. Shelayna Oskan-Clarke (Nagy-Britannia) 1:59.81

1. Egyesült Államok (Quanera Hayes, Georganne Moline, Shakima Wimbley, Courtney Okolo) 3:23.85 perc