Djokovicnak egy ápolás is belefért

Hír TV

2018. január 20., szombat 17:39, frissítve: szombat 21:23

Roger Federer mellett Novak Djokovic is bejutott a nyolcaddöntőbe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A nőknél a világelső is ott lesz a legjobb 16 között.

Simán jutott a legjobb 16 közé Roger Federer az Australian Openen. A francia Gasquet csak a második szettben tudta felvenni a versenyt a svájci klasszissal szemben, aki 6:2, 7:5, 6:4 arányban hozta a meccset, így csaphat össze a következő körben Fucsoviccsal.

Dominic Thiem is készülhet a folytatásra. Az ötödik helyen kiemelt osztrák a francia Mannarinót múlta felül 6:4, 6:2, 7:5 arányban. Következő ellenfele az amerikai Sandgren lesz.

A 12. helyen kiemelt Del Potrónak ugyanakkor a legjobb 32 jelentette a végállomást. A cseh Tomás Berdych szettet sem vesztett az argentin ellen. Végül meglepően simán, 6:3, 6:3, 6:2 arányban hozta a mérkőzést. A legjobb 16 között az olasz Fogninivel találkozik.

Alex Zverev is Del Potro sorsára jutott. A negyedik helyen kiemelt német a koreai Csong Hjon ellen veszített ötszettes mérkőzésen. Bár 3 játszma után 2-1-re vezetett, Csong egyenlített, míg a mindent eldöntő ötödikben játékot sem veszített.

A nyolcaddöntőben pedig Novak Djokoviccsal találkozik. Bár a fél év után sérüléséből visszatérő, egykori szerb világelsőt a második szettben ápolni kellett, így is könnyedén jutott tovább a spanyol Ramos-Vinolas ellen.

Nem okozott gondot Sarapova

A nőknél a vártnál simábban jutott be a legjobb 16 közé Angelique Kerber. A két évvel ezelőtti melbourne-i bajnoknő Marija Sarapovával csapott össze. Az orosz azonban nem tudta feltartóztatni Kerbert, aki alig egy óra alatt 6:1, 6:3-ra hozta a meccset. A német versenyzőre tajvani ellenfél vár a nyolcaddöntőben.

Továbbment Simona Halep is. A világelső román az amerikai Davis ellen győzött csaknem négyórás mérkőzésen. Az első játszmát az amerikai, míg a másodikat a román nyerte 6:4-re. A mindent eldöntő harmadik szettet, amely két és fél órásra sikeredett, végül 15-13-ra Halep nyerte, így készülhet a következő körre, ahol a japán Oszaka vár rá.

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!