Híradó 17:00

Brisbane: tovább menetel a 18 éves szabadkártyás

Hír TV

2018. január 3., szerda 21:33, frissítve: szerda 22:57

Simán nyertek a németek és a belgák a Hopman-kupán, a teniszezők nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságán. Az ausztráliai Brisbane-ban rendezett tornán pedig tovább menetelnek a hazai közönség előtt versenyzők.

Bejutott a negyeddöntőbe Nick Kyrgios, a Brisbane-ban zajló kemény pályás tenisztornán. A botrányairól híres ausztrál szoros meccsen, szetthátrányból fordítva győzte le honfitársát, Ebdent 6:7, 7:6, 6:2-re.

A következő körben az ukrán Dolgopolovval találkozik, aki két sima szettben, 6:1, 6:2-re verte az argentin Zeballost.

Több menetel a hazai pályán játszó Alex De Minaur. A mindössze 18 éves játékos szabadkártyával került a verseny főtáblájára és már a negyeddöntőnél tart. A legjobb 16 között a negyedikként kiemelt kanadai Milos Raonicot verte 6:4, 6:4-re. A legjobb 8 között az amerikai Mmoh lesz az ellenfele.

Németország a belgák után Kanadát is legyőzte a Hopman-kupán, a teniszezők nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokság. Egyesben Kerber Bouchard-t, míg Alex Zverev Pospisilt verte, valamint a páros meccset is behúzták – így összesítésben 3-0-ra nyerték a párharcot.

Győztek szintén 3-0-s összesítéssel győztek a David Goffinnel és Elise Mertensszel felálló belgák a Daria Gavrilova, Thanasi Kokkinakis alkotta ausztrálok ellen.