Napindító 09:30

BL: könnyed győzelemmel zárta a csoportkört a Győr

Hír TV

2017. november 18., szombat 18:38

Győzelemmel zárta a csoportkört a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A címvédő magyar együttes hazai pályán 26-17-re verte a francia Brest Bretagne-t.

A Győr már korábban biztosította helyét a középdöntőben, így kedvező helyzetből várhatta a zárófordulót, amelyben sérülés miatt változatlanul nélkülöznie kellett Tomori Zsuzsannát, a cseh Jana Knedlíkovát, a dán Anne Mette Hansent és a német Anja Althaust is.

A találkozó elején háromszor is vezetett egy góllal a pont nélkül álló francia együttes, ám a házigazda fokozatosan ellépett ellenfelétől, és a szünetre hatgólos előnyre tett szert a négy gólt szerző Yvette Broch vezetésével.

A második félidőben is uralta a találkozót a Győr, amelyben több fiatal játékos is lehetőséget kapott a bizonyításra, s így is fölényes győzelemmel nyerte meg csoportját.

Női Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, B csoport:
Győri Audi ETO KC – Brest Bretagne (francia) 26-17 (13-7)
A Győr gólszerzői: Broch 7, Mörk 5, Amorim 4, Pál, Groot, Görbicz 2-2, Puhalák, Oftedal, Bódi, Afentáler 1-1.

Végeredmény, B csoport: 1. Győr 10 pont, 2. Rosztov 8, 3. Midtjylland 6, 4. Brest 0
(A csoport 1–3. helyezettje jutott a középdöntőbe.)