Európai Híradó 04:00

Belgium nyerte a bronzmérkőzést

Hír TV

2018. július 14., szombat 17:51, frissítve: vasárnap 09:45

A bronzérem már elkelt az oroszországi futball-világbajnokságon. A belgák sima 2–0-ra verték az angolokat. A Benelux állam válogatottja már a 4. percben vezetett, a végeredményt a csapat sztárja, Eden Hazard állította be a 80. percben.

Gyors belga góllal indult a bronzmeccs. Thomas Meunier, a PSG védője talált be az 5. percben az angolok kapujába. (1–0).

Sokat kellett várni a következő gólra, amit Eden Hazard értékesített a 81. percben, beállítva a 2–0-s végeredményt.

Belgiumban hatalmas kivetítőkön követték az emberek a mérkőzést. A belga válogatott először szerzett érmet a vb-k történetében. A magyar futball számára fájdalmas, 1986-os mexikói világbajnokságon közel álltak ugyan a harmadik helyhez, ám akkor hosszabbításban kikaptak 4–2-re a franciáktól.

A torna utolsó meccsén a francia és a horvát válogatott küzd meg egymással a világbajnoki címért vasárnap, magyar idő szerint 17 órától a moszkvai Luzsnyiki Stadionban.