2024. 04. 20. Szombat Tivadar napja

Szélesvásznú történelem - A Pál utcai fiúk

Híradó 18:30

Bajnokok Ligája - Tuchel: ne kérdezzenek a BL-győzelemről

Thomas Tuchel vezetőedző megtiltotta az újságíróknak, hogy a Paris Saint-Germain esetleges Bajnokok Ligája-diadaláról kérdezzék szerdán, a Real Madrid labdarúgócsapatával szemben 3-0-ra megnyert csoportmérkőzés után.

• Bajnokok Ligája - Tuchel: ne kérdezzenek a BL-győzelemről

"Ha valaki azt a kérdést teszi fel, hogy megnyerjük-e ebben a szezonban a BL-t, elhagyom a termet" - mondta a német szakember, akinek együttese az előző szezonban a nyolcaddöntőben búcsúzott, miután az idegenben aratott 2-0-s győzelmet követően hazai pályán 3-1-re kikapott a Manchester Unitedtől.

"Lehet, hogy nem volt akkora a nyomás a játékosokon így, hogy ők hárman hiányoztak" - utalt Tuchel arra, hogy a 13-szoros BL-győztes spanyolok ellen sérülés, illetve eltiltás miatt nem számíthatott három sztárjára, a világbajnok francia Kylian Mbappéra, az uruguayi Edinson Cavanira, illetve a brazil Neymarra.

Távollétükben az argentin Ángel Di María két góljával, illetve a belga Thomas Meunier találatával nyertek.

"Nélkülük nem voltunk favoritok, ez pedig felszabadította azokat, akik a pályán voltak. Néhány mérkőzésen keresztül tudunk nélkülük is játszani, ha mindenki más a legjobbját nyújtja" - tette hozzá Tuchel.

"Uraltuk az összecsapást, jól felkészültünk" - jelentette ki Thiago Silva, a PSG védője.

A madridiakat irányító Zinedine Zidane szerint csapata intenzitása nem volt megfelelő.

"Egyértelműen jobbak voltak, elsősorban abban, ahogy a középpályán teljesítettek" - fogalmazott az edzőként háromszoros BL-győztes francia szakvezető, akinek együttese a 90 perc alatt egyszer sem rúgott kapura.

"Az, hogy olyan támadókkal, mint Gareth Bale, Karim Benzema és Eden Hazard, nem tudtunk helyzetet kialakítani, nagyon furcsa" - tette hozzá Zidane, aki szerint rosszul lehet játszani, de küzdés nélkül nem.

A játéknap másik rangadóján az Atlético Madrid a mexikói Hector Herrera utolsó percben szerzett góljával egyenlített hazai pályán a Juventus ellen (2-2).

"Ez volt a jutalmunk azért, hogy a mérkőzés végéig küzdöttünk. Ez a döntetlen jobban esik, mint általában, hiszen a Juventus nagyon erős csapat" - mondta az egyenlítő találatot szerző Herrera a találkozó után.

"Ebből a mérkőzésből sokat tudunk meríteni, megmutattuk, hogy a csapatunknak van karaktere" - tette hozzá Diego Simeone vezetőedző.

A torinóiakat irányító Maurizio Sarri is elégedett volt együttese mutatott játékával, ugyanakkor dühös volt, mert annak ellenére sem tudták begyűjteni a három pontot, hogy irányításuk alatt tartották a találkozót.