CPAC Magyarország 2024 14:05

Babos meglepetésre már a második körben búcsúzott hazai pályán

Hír TV

2018. február 22., csütörtök 20:42, frissítve: csütörtök 22:53

Már a második fordulóban búcsúzott Babos Tímea az 57 millió forint összedíjazású budapesti keménypályás női tenisztornán. A viadalon harmadikként kiemelt magyar teniszező a német Mona Bartheltől kapott ki három szettben 6:4, 4:6, 6:3-ra.

Babos számára rosszul kezdődött a mérkőzés – 0:1-nél rögtön az első szervajátékát elveszítette. A végjátékban aztán játszmalabdát hárított, majd sikerült elvennie riválisa adogatógémjét, ám Barthel egy újabb brékkel lezárta a 35 perces szettet. A folytatásban Babosnak jött össze először a brék, amivel 3:2-es előnybe került, és 41 perc alatt kiegyenlítette a hátrányát. A döntő játszmában a hetedik játékig mindkét teniszező hozta az adogatását, akkor azonban Babos elveszítette a sajátját, és Barthel 5:3 után rögtön lezárta a meccset.