Radar

Az 5. helyért játszik a vízilabda-válogatott

Hír TV

2018. március 23., péntek 11:58, frissítve: péntek 14:10

Az 5. helyért játszik ma a magyar női vízilabda-válogatott az Európa-kupa spanyolországi hatos döntőjében, miután tegnap 11-9-re kikapott Oroszországtól.

Eredmény: Európa-kupa hatos döntő, az elődöntőbe jutásért:
Oroszország–Magyarország 11-9 (3-2, 3-0, 4-5, 1-2)
A magyar góldobók: Szilágyi, Leimeter, Keszthelyi 2-2, Szücs, Horváth, Gurisatti 1-1

Az első alkalommal kiírt Európa-kupa nyitónapján az Európa-bajnoki címvédő magyarok az olimpiai és világbajnoki bronzérmes oroszokkal csaptak össze, akik már első akciójukból eredményesek voltak. A csapatkapitány, Keszthelyi Rita egyenlített, majd a hozzá hasonlóan végül duplázó Szilágyi Dorottya révén lett 2-2 az állás. Ekkor azonban Bíró Attila együttese megtorpant, az oroszok egymás után négyszer is bevették a magyar kaput, így a nagyszünetre 6-2-es vezetésüknél vonultak el a csapatok.

A harmadik negyedben Szücs Gabriella és Horváth Brigitta jóvoltából visszakapaszkodott a válogatott, a remények azonban csak átmenetileg éltek, elsősorban azért, mert az oroszok hatékonyabban használták ki az emberelőnyös helyzeteket, és meg sem álltak 9-4-ig. Szilágyi (9-5), majd a kétszer is betaláló Leimeter Dóra (10-7) felzárkóztatta ugyan a Bíró-csapatot, sőt a befejező nyolc percben Keszthelyi és Gurisatti Gréta góljával 11-9-re módosult az állás, ám csak a negyedet sikerült megnyerni, a mérkőzést nem.

A magyar csapat a csütörtöki párharc veszteseként az olimpiai ezüstérmes olaszokkal játszik pénteken, miután azok az EK nyitómérkőzésén kikaptak a 2016-os Eb-ezüstérmes hollandoktól.