Radar

Australian Open: Biztosan nem lesz Federer–Nadal döntő

Hír TV

2018. január 23., kedd 19:36, frissítve: kedd 23:14

Kiesett Nadal az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében. A spanyol világelső sérülés miatt adta fel a Cilic elleni mérkőzést. A nőknél a negyedik helyen kiemelt Szvitolina búcsúzott a viadaltól.

Már biztosan nem ismétlődik meg a tavalyi álomdöntő Melbourne-ben. Bár Roger Federernek van még esélye eljutni a fináléig, Rafael Nadalnak ez már nem jöhet össze. A világelső spanyolnak a negyeddöntő és Marin Cilic jelentette a végállomást. A mérkőzés kiegyenlített volt: az első szettet a spanyol, a másodikat a horvát nyerte 6:3-ra. Ezt követően Nadal megszerezte a vezetést azzal, hogy rövidítéssel behúzta a harmadik játszmát. Cilic 6:2-re hozta a negyediket, igaz ekkor már Nadal a combját és a csípőjét is fájlalta. A spanyol aztán az ötödik szettben 2:0-s hátránynál feladni kényszerült a mérkőzést.

Cilic ellenfele Kyle Edmund lesz a döntőbe jutásért. A brit az előző év világbajnokát, a bolgár Grigor Dimitrovot verte. Az első két szett után 1-1 volt az állás. Edmund ezt követően nem adott esélyt ellenfelének. 6:3-ra nyerte a harmadik, 6:4-re a negyedik játszmát, így készülhet a folytatásra.

A nőknél meglepetésre kiesett a negyedik helyen kiemelt Elina Szvitolina. Az ukrán a belga Elise Mertens ellen szenvedett sima vereséget. Az első szett még viszonylag szorosra sikeredett, ezt 6:4-re nyerte Mertens, a másodikban azonban játékot sem veszített.

Mertens Caroline Wozniackival találkozik a legjobb négy között. A második helyen kiemelt dán a spanyol Carla Suárez Navarrót győzte le a negyeddöntőben. Wozniacki lehengerlően kezdte a mérkőzést, az első szettben játékot sem engedett ellenfelének. Suárez Navarro összeszedte magát, és rövidítéssel hozta a második játszmát, a dán azonban nem ijedt meg, és simán, 6:2-re nyerte a minden eldöntő harmadik szettet.