Napindító 07:30

Anglia kitömte Panamát, Kolumbia hazaküldte Lengyelországot

Hír TV

2018. június 24., vasárnap 22:00, frissítve: hétfő 14:02

Lemosta a pályáról Kolumbia Lengyelországot az oroszországi labdarúgó-világbajnokság H csoportjában. A dél-amerikai együttes 3-0-ra győzött Mina, Falcao, és Cuadrado góljaival. Ezzel eldőlt, hogy a lengyel csapat nem jut tovább a csoportból.

A csoport másik meccsén Szenegál hiába vezetett kétszer is Japán ellen, végül 2-2 lett az eredmény.

A H csoport állása:
1. Japán 4 pont (gk.: 4-3), 2. Szenegál 4 (4-3), 3. Kolumbia 3 (4-2), 4. Lengyelország 0 (1-5).

A G csoportban Anglia 6-1-re kiütötte Panamát. A gólok sorát Stones nyitotta a 6. percben. Harry Kane büntetőből növelte az angolok előnyét a 22. percben. 14 perccel később Lingard talált a kapuba. A 40. percben Stones megszerezte saját maga második, Anglia negyedik gólját. Az első félidő hosszabbításában Kane ismét büntetőből volt eredményes. A 62. perben pedig a mesterhármas is összejött neki.

Panama szépítő gólját – ami egyben a közép-amerikai ország történetének első vb gólja volt – Baloy szerezte a 78. perben.

A G csoport állása:
1. Belgium 6 pont (gk.: 8-2) 2. Anglia 6 (8-2), 3. Tunézia 0 (3-7), 4. Panama 0 (1-9)

Belgium és Anglia biztosította helyét a legjobb 16 között. A harmadik fordulóban a két csapat a csoportelsőségért meccsel.

(Fotó: twitter.com/itvnews)