Napi aktuális

Vezércikk 21:00

A legjobb idővel döntős Hosszú Katinka

2016. december 6., kedd 18:18, frissítve: kedd 22:24

200 méter gyorson, valamint 400 méter vegyesen is a legjobb idővel jutott döntőbe Hosszú Katinka, a windsori rövid pályás úszó-vb első napján.

Emellett 100 háton a második legjobb időt úszva elődöntős. A háromszoros olimpiai bajnok úszó 12 számban áll rajthoz a viadalon. A férfiaknál Bernek Péter 400 méter gyorson a negyedik legjobb idővel jutott be a fináléba.

A ma rajthoz álló többi magyar versenyző nem járt sikerrel. Jakabos Zsuzsanna 200 méter gyorson hat tizedmásodperccel maradt le a fináléról, Márton Richárd 400 méter gyorson 25. lett, míg 200 méter pillangón Kenderesi Tamás és Verrasztó Dávid egyaránt egyéni csúcsot úszott, ennek ellenére egyikük sem jutott döntőbe – előbbi 9., míg utóbbi 10. lett. 400 méter vegyesen Késely Ajna a 17. időt úszta összesítésben, így nem jutott be a fináléba. Továbbá férfi 100 méter háton Telegdy Ádám, valamint Rasovszky Kristóf is lemaradt a döntőről – előbbi a 19., míg utóbbi a 39. lett.

A döntőkre magyar idő szerint 0.30-kor kerül sor.