Következik:

Vezércikk 08:05

Két-két magyar ezüst és bronz született hajnalban

2016. augusztus 13., szombat 10:57, frissítve: vasárnap 00:19

Éremeső hullott hajnalban, a magyarok két újabb ezüst- és bronzérmet szereztek Rióban. Hosszú Katinka ezúttal hajszállal lemaradt az első helyről, így három arany- és egy ezüstéremmel búcsúzik Brazíliától. Szintén ezüstérmes lett Cseh László 100 méter pillangón. Kapás Boglárka 800 gyorson, Márton Anita pedig súlylökésben szerzett bronzérmet. Mindketten országos csúccsal kapaszkodtak fel a dobogóra.

Négy érmet hozott Magyarországnak a riói olimpiai pénteki napja: a magyar csapat két ezüst- és két bronzérmet szerzett.

Sokáig úgy tűnt, hogy Hosszú Katinka 200 méter háton is aranyérmet nyer. Háromszoros olimpiai bajnokunk végig vezetett, amerikai vetélytársa azonban ezúttal jobb benyúlással, 6 századmásodperccel megelőzte.

Hosszú Katinka a női 200 méteres hátúszás döntőjében
Fotó: MTI / Kovács Tamás

„Ez leírhatatlan! Nagyon örülök, meg vagyok lepődve, és nagyon izgatott vagyok. Ez volt a legutolsó versenyem, és aranyat nyertem. Nem is tudom, mit mondjak” – nyilatkozta a verseny után Maya DiRado amerikai olimpiai bajnok.

Ezüstéremig jutott a riói medencében Cseh László is, akit az amerikai legenda, Michael Phelps sem előzött meg 100 méter pillangón. A magyar úszó hármas holtversenyben lett második, amire még nem volt példa az olimpiai úszóversenyek történetében.

A győztes Joseph Schooling, valamint a holtversenyben ezüstérmes Chad le Clos és Cseh László a célban

Az úszók harmadik érmét Kapás Boglárka szerezte, aki 800 méter gyorson újabb országos csúcsot ért el, és harmadikként csapott célba.

Kapás Boglárka a célban a női 800 méteres gyorsúszás döntőjében
Fotó: MTI / Illyés Tibor

Szintén országos csúccsal szerzett bronzérmet Márton Anita súlylökő. Sikere már csak azért is értékes, mert magyar női atléta legutóbb 1968-ban, Mexikóban szerzett érmet olimpián.