Az IDF katonái szerdán az egész Gázai övezetben folytatták a harcot, és a katonai szóvivő szerint az iszlamista Hamász számos terroristája vesztette életét.
A Gázai övezet északi részén egy ejtőernyős csapat a Hamász Sedzsajia zászlóaljának főhadiszállásaként szolgáló iskolakomplexumot semmisített meg.
Az övezet déli részén, Hán-Júniszban fegyvereket és hadieszközöket találtak az izraeli egységek, és felszámoltak két aknát, valamint egy rakétakilövő helyet.
Izrael északi határánál a légierő vadászgépei kiterjedt támadást indítottak a libanoni síita Hezbollah milícia dél-libanoni célpontjai ellen.
A Palesztin Hatóság (PH) egészségügyi minisztériuma Rámalláhban bejelentette, hogy hárman életüket vesztették Dzseninben az izraeli fegyveres erők razziáján, és egy fiú is meghalt a hadsereg tüzében. A helyiek közlése szerint az IDF drónnal támadt palesztin fegyveresekre a város keleti lakónegyedében, az incidensben kilencen megsebesültek, egyikük súlyosan.
Az izraeli biztonságiak harmadik napja folytatnak terrorizmusellenes hadműveletként meghatározott harcokat Dzseninben. A rámalláhi egészségügyi minisztérium szerint a három nap alatt összesen tizenegy palesztint öltek meg. Az izraeli katonák házkutatásokat tartottak, és tűzharcba keveredtek több helyen a palesztin fegyveresekkel.
Musza Abu Marzuk, a Hamász terrorszervezet politikai irodájának helyettes vezetője a héten az Al-Monitor című közel-keleti újságnak azt nyilatkozta, hogy szervezetének el kell ismernie Izraelt a Palesztin Felszabadítási Szervezet (PFSZ) hivatalos álláspontjával összhangban.
"Részesévé akarunk válni a PFSZ-nek, és tiszteletben fogjuk tartani a szervezet alapelveit" - mondta Marzuk.
A PFSZ 1993-ban, az oslói békefolyamat részeként elismerte Izraelt. Nem világos, hogy a magas rangú Hamász-tisztviselőkkel együtt Dohában élő Marzuk szavai egybevágnak-e az október 7-i támadást vezető gázai Hamász vezetők álláspontjával.
Marzuk megvédte a Hamász október 7-i tetteit, de azt mondta, hogy tilos gyermekeket és nőket elrabolni, és a bizonyítékok ellenére tagadta, hogy a Hamász tagjai sokakat megerőszakoltak és szexuálisan bántalmaztak volna.
Szerinte a "fekete szombat" terrortámadása a Hamasz hasznára vált, "sok eredményt" hozott a szervezetnek, többek között a palesztin probléma a világ figyelmének a középpontjába került. "Most mindenki a palesztin államról beszél" - mondta Abu Marzuk.
Izrael háborút indított az iszlamista Hamász terrorszervezet gázai felszámolására és a túszok kiszabadítására, miután a Hamász fegyveresei október 7-én a határkerítésen behatoltak Izrael területére, megöltek több mint 1200, túlnyomó többségében civil izraelit, és az övezetbe hurcoltak 240 túszt.
MTI