2024. 04. 20. Szombat Tivadar napja
Jelenleg a TV-ben:

Híradó

Következik:

Paláver 15:35

Nemhogy enyhítették volna az abortusztörvényt, még szigoríthatják

Hír TV

2018. január 11., csütörtök 08:51, frissítve: csütörtök 09:26

Elutasította a lengyel parlament azt a beadványt, amely enyhítette volna az abortusztörvényt – egyúttal vitára bocsátott egy olyan törvényjavaslatot, amely további szigorításokat vezetne be. A szavazással egy időben több csoport is tüntetett a törvényhozás épülete előtt.

„Mentsél meg” – hirdette pólóján egy demonstráló Varsóban. A lengyel fővárosban abortuszellenes, valamint abortuszpárti tüntetők is összegyűltek a parlament előtt, amely a Mentsd meg a Nők nevű jogvédő csoport beadványát tárgyalta. A csoport olyan törvénymódosítást javasolt, amely teljesen legálissá tette volna az abortuszt a terhesség első 12 hetében, növelte volna a szexuális felvilágosítást, és elérhetőbbé tette volna a fogamzásgátló szereket.

A kormánypárt, a Jog és Igazságosság azonban végül elutasította az abortusztörvény enyhítését. Sőt, vitára bocsátotta az Állítsuk meg az abortuszt bizottság javaslatát, amely tovább szigorítaná a jogszabályokat.

„Hölgyeim és uraim, az Állítsuk meg az abortuszt projekt pozitív változásokat hoz az országban. Ez nagy lépés a lengyel társadalom erkölcsi fejlődése irányába. Ezért támadják annyira a szélsőbalosok és a liberálisok, akik el akarják venni az élet jogát az ártatlanoktól, és le akarják rombolni Lengyelországot” – közölte Kaja Godek bizottsági képviselő.

Az abortuszpárti képviselők tiltakoztak a törvény tervezett szigorítása ellen. Szerintük az akkor is megtiltaná az abortuszt, ha a magzat deformálódott vagy károsodott. „Láttak már önök rendellenesen fejlődött magzatot? Arra kényszerítik az anyákat, hogy megszüljék őket, és végignézzék saját gyermekük halálát” – emelte ki Bartosz Arlukowicz, a Civil Platform ellenzéki párt képviselője.

A lengyel abortuszörvény már most is az egyik legszigorúbbak közé tartozik Európában, amelyet korábban az Európai Parlament is kritizált.

Mindeközben a lengyel miniszterelnök igyekszik közelebb kerülni az Európai Unióhoz. A napokban átalakította kormányát, és Brüsszelben tárgyalt az Európai Bizottság elnökével, Jean-Claude Junckerrel a vitatott bírósági reformról. Az uniós testület decemberben megindította az úgynevezett 7-es cikkely szerinti eljárást Lengyelországgal szemben a reform miatt, amelyet azonban Varsó továbbra sem hajlandó visszavonni.

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!