2024. 04. 20. Szombat Tivadar napja
Jelenleg a TV-ben:

Szigorúan titkos - Magyarország a Varsói szerződésben

Következik:

Híradó 12:00

Merkel és Seehofer összekaptak a menekültkérdésen

Hír TV

2018. június 18., hétfő 13:06, frissítve: hétfő 15:38

Törésvonalak jelentek meg a német kormánykoalícióban. Angela Merkel és koalíciós partnere, a Bajor Keresztényszociális Unió által delegált belügyminiszter, Horst Seehofer a menekültügyi szabályozáson kaptak össze. A bajor kormánypárt ma tart elnökségi ülést, amelyen dönthetnek a belügyminiszter vitatott menekültügyi javaslatainak támogatásáról.

Feszült hangulatban indult a CSU hétfői elnökségi ülése, miután előző este a párt által delegált belügyminiszter jelezte, hogy nem akar koalíciós válságot előidézni, de kitart a javaslata mellett, hogy a határról visszafordítanák azokat a menekülteket, akiket már regisztráltak egy másik uniós országban.

„Nagyon fontos ülést tartunk, ezért előbb velük beszélnék, aztán tájékoztatom a közvéleményt” – mondta az ülésre érkező belügyminiszter.

A CSU szövetségi parlamenti csoportjának vezetője már előzetesen támogatta a belügyminiszter javaslatát.

„Nem hagyatkozhatunk kizárólag egy európai megoldásra, intézkedésekre van szükség, hogy rendet teremtsünk a határon, ehhez minden szükséges jogi alap rendelkezésre áll, ezeket szeretnénk használni, és erről szeretnénk ma beszélni az elnökségben. A szövetségi parlamenti csoportunk már 100 százalékos támogatásáról biztosította Horst Seehoffert” – mondta Alexander Dobrindt, közlekedésügyi miniszter.

Az Európai Néppárt parlamenti frakcióvezetője, a CSU-s Manfred Weber ugyanakkor arról beszélt, hogy egy közös, európai megoldásra van szükség. Szerinte a nemzeti külön utak ugyan jogilag lehetségesek, de nem célravezetőek.

„Egy nagyon kiélezett helyzet alakult ki Németországban, ezt mindenki érzi, de én amondó vagyok, hogy most olyan emberekre van szükségünk, akik a konszenzust keresik, először az CDU és a CSU között, majd a nagykoalícióban is. A kérdés továbbra is nyitott, hogy a jelenleg érvényes európai és schengeni szabályok alapján helyes-e embereket visszautasítani a határon” – mondta Weber.

Angela Merkel semmiképp sem szeretne egyoldalú lépéseket tenni, mert attól tart, hogy ezzel veszélyes precedenst teremtene. Inkább uniós szinten rendezné a kérdést, ezért még ezen a héten külön kétoldalú találkozókat tervez az érintett országok vezetőivel.

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!