2024. 11. 25. Hétfő Katalin napja
Jelenleg a TV-ben:

Napi aktuális

Következik:

Hazahúzó 01:00

Változásokat tervez a kabinet

2016. július 18., hétfő 18:34, frissítve: hétfő 18:34

A személyszállítás után más korszerű technológiát alkalmazó szektorokban, így például a lakáskiadás és csomagküldés területén is változtatásokat tervez a kabinet – jelentette be a fejlesztési tárca parlamenti államtitkára. Fónagy János hétfőn taxis vezetőkkel egyeztetett az Uber kivonulása utáni helyzetről. Hamarosan egységes szakmai ellenőrzés alá vonják a fuvarszervezést, ettől várják a piac megtisztulását.

Néhány napja videóval, most pedig egész oldalas újsághirdetéssel búcsúzik Budapesttől az Uber. A fuvarszervező cég a múlt héten jelentette be, hogy július 24-én délben befejezi a szolgáltatást. Az Uber szerint ugyanis az ezen a napon életbe lépő jogszabály lehetetlenné teszi a további működését.

A kormány álláspontja szerint ők csak tiszta szabályokat akarnak teremteni. Fónagy János emlékeztetett: a budapesti taxiscégek nagy része rendelkezik az Uberéhez hasonló applikációval, ezért nem igaz, hogy a kormány a modern technológia ellen lenne. Ugyanakkor más területeken is változtatnának a szabályokon. „Az albérlettől a csomagküldésig, ezért gondolom, hogy az elkövetkező hónapoknak az egyik feladata lesz, hogy a jogalkotás áttekintse az ezzel kapcsolatos átfogó szabályozást, amely egy: biztosítja korszerű módszerek lehető legteljesebb elterjedését. Kettő: megakadályozza azt, hogy a gazdaság egyéb területein a taxisokhoz hasonló és az elmúlt hónapok – hát esetenként – rossz szájízt okozó esetei megismétlődjenek” – mondta a Fejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára.

Hamarosan egységes rendszerbe foglalják a személy- és teherszállítás szakmai ellenőrzését. A kormányzat és a szakma ettől azt várja, hogy kiszűri az illegális fuvarosokat és a nem megfelelő színvonalon szolgáltató taxisokat. „Nemcsak az Uberről szólt ez az elmúlt 1,5 év, hanem minden olyan jogellenes szolgáltatóról, akik akár sárga autóval volt taxisként fehér rendszámmal végezték a tevékenységüket. Azokról a vidéki taxisokról s vidéki fuvarszervezőkről, akik interneten, mindenféle közösségi oldalakon hirdették a szolgáltatásukat, engedély nélkül. A rend irányába mozdultak el a szervezetek” – fogalmazott Metál Zoltán, az Országos Taxis Szövetség elnöke.

Az Uber ugyanakkor közleményében azt írta: az állam nem mutatott hajlandóságot korrekt egyeztetésekre, követelései között pedig szerepelt az áremelés és a készpénzes fizetés bevezetése. A cég szerint 2015-ben 15 millió forint adót fizettek be.

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!