Pintér: 30 ezer migránst kaphatunk vissza
2015. szeptember 30., szerda 16:30, frissítve: szerda 19:32
Az illegális bevándorlók hulláma továbbra sem csillapodik, mondta a belügyminiszter a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságában tartott meghallgatásán. Pintér Sándor hangsúlyozta, a határok lezárására Magyarország védelme érdekében volt szükség.
„Ha az Európai Uniónak nincs megfelelő biztonságos külső határa, akkor nem lehetséges a schengeni belső térségről beszélni, akkor lehetetlen arról beszélni, hogy az állampolgáraink, az unió polgárai a közös határokat különböző ellenőrzés nélkül, szabadon átléphessék, tehát itt, a szabadság az, amelyik kockán forog. Mi, magyarok többször mondtuk, hogy az unió határait meg kell védeni” – emlékeztetett a belügyér.
A magyar kormány azzal számol, hogy Magyarországra is fognak visszaküldeni menekülteket.
Jelen pillanatban nyugat-európai területekről több mint 30 ezer azoknak a száma, akiket vissza kívánnak adni Magyarországnak. Ebben nehézségeink vannak, mert a menekültügyi eljárást csak megkezdeni tudjuk. A tárcavezető hozzátette, a migránsok többsége okmányok nélkül, a törvényeket megsértve érkezik Magyarországra. Pintér Sándor szerint a menekültek regisztrációjával is problémák vannak Szerbiában és Görögországban is.
A Jobbik a terrorfenyegetettség növekedésére figyelmeztetett. „A kormány és a baloldali politikusok is meggyőződhettek arról, hogy a terrorfenyegetettség növekedése valós” – mondta Mirkóczki Ádám országgyűlési képviselő.
A bizottság ellenzéki tagjai nem voltak elégedettek a beszámolóval. A testület azonban elfogadta a miniszter beszámolóját. Kósa Lajos, a bizottság elnöke az ülés után azt mondta, egyértelmű, hogy a magyar–szerb határon a műszaki határzár beváltotta a hozzá fűzött reményeket, ezért szükséges a horvát határon is hasonló intézkedés.
„Folyamatos a határzár telepítése, a horvát határ egy kicsit bonyolultabb, a szlovén–magyar határ pedig belső schengeni határ, ott egyébként csak úgy lehet létesíteni, ha ebben a szlovénok is partnerek” – fejtette ki Kósa. Hozzátette, Magyarország és Szlovénia esetében két schengeni államról van szó, és jelenleg inkább a közös járőrözés lehetősége van napirenden.
Forrás: Hír TV