Több mint 97 ezer egészségügyi munkavállaló kapja meg emelt összegű alapbérét októberben – jelentette be az egészségügyi államtitkár és a kincstár elnöke. „Egy többlépcsős és igen nagy mértékű béremelésnek nézünk elébe az ágazatban. 2016. szeptember 1-jével a szakorvosok bére 107 ezer forinttal fog nőni, 2017. november 1-jével pedig újabb 100 ezer forinttal” – közölte Ónodi-Szűcs Zoltán.
Az államtitkár arra a kérésre már kitérő választ adott, hogy a kormány vagy a stratégiai kabinet foglalkozott-e a budai szuperkórház ügyével. „A héten nincsen sem kormányülés, sem kabinetülés, tehát ez biztos, hogy nem jó hír” – mondta.
A Jobbik azt feltételezi, hogy az új csúcsintézmény miatt bezárhatják a János kórházat. „Úgy látszik, hogy bekövültek azok a viszonyrendszerek, amelyek a budapesti ellátásban a szuperkórházak kérdését jelentik. Ezzel, úgy tűnik, a kormányzat nem akar számolni, és nem kívánja megtartani a Szent János kórházat mint a budapesti ellátás egyik nagyon fontos sarokkövét” – mondta Lukács László országgyűlési képviselő.
Az ellenzéki párt szerint nem leépíteni, hanem fejleszteni kellene az intézményt. „Nem az a megoldás, hogy innen elköltöztetik ezt a több mint százéves múltra visszatekintő egészségügyi intézményt, hanem hogy fejlesztik a Szent János kórházat. Azt tudjuk, hogy közel két évtizede rendelkezésre állnak azok az átalakítási koncepciók, amelyek mentén a Szent János kórház megújítható, felújítható. Úgy gondoljuk, hogy 335 milliárd forintból a felújítás bőségesen kigazdálkodható” – fejtette ki Gyöngyösi Márton, a Jobbik képviselője.
A Jobbik június óta gyűjt aláírásokat a kórház védelmében. Már közel hatezren írták alá a petíciót.