A Hallgatói Hálózat a hónap közepén már megmutatta, miként lehet megzavarni a miniszteri és az államtitkári beszédet egy szakmai konferencián. Megmutatták azt is, hogy hívatlan vendégként hogyan kell viselkedni az állófogadáson. A szervezet februárban már nem párbeszédre készül.
A Magyar Nemzet birtokába került belső levelezésben február 11-ét a forradalom napjaként jelölik meg azzal a mottóval, hogy égjen város.
– Arról van szó, hogy mi bázis demokratikus alapon működünk, tehát a fórum, a plénum, az emberek döntenek arról, hogy mi fog itt történni. Semmilyen törvénybe ütköző dolgot nem szervezünk és nem is áll szándékunkban meglépni – nyilatkozta a Hír TV-nek Tóth Fruzsina a Hallgatói Hálózattól.
Most akkor mégsem fog égni?
„Nem fog égni a város! Ebben szinte teljesen biztos vagyok” – mondta Deczki Sarolta. A Hallgatói Hálózat együttműködik az ismert balliberális értelmiségieket tömörítő Oktatói Hálózattal. A két szervezet közösen tüntetne a jövő hónapban.
„A hat pontból azóta sem teljesült szinte semmi, a kormány híreszteléseivel és kommunikációjával ellentétben. Tehát mindenféleképpen indokoltnak tartjuk azt, hogy továbbra is megpróbáljunk nyomást gyakorolni rájuk annak érdekében, hogy ebben a hat pontban előrébb jussunk” – tette hozzá az Oktatói Hálózat szóvivője.
A hatékony nyomásgyakorlás különböző formáira amerikai trénerek okították a hétvégén a HaHa tagjait. „Ez nem azt jelenti, hogy bármilyen külföldi nyomás lenne rajtunk. Mi nem fizettünk meg amerikai szakembereket. Mi ezt mint felajánlást kaptuk, hogy ők segítenek nekünk” – egészítette ki szavait a hallgatói hálózatos Tóth Fruzsina.
Az amerikai szakembereket egy olyan szervezet hozta Magyarországra, amelyet részben Soros György spekuláns üzletember pénzel.
A HÖOK kivár
Az egyetemisták választott érdekképviselete, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) egyelőre nem vonul utcára. „A minisztériumi tárgylásokon jeleztük, hogy ameddig azok ebben az ütemben és pozitív irányba folytatódni tudnak, addig a HÖOK nem kíván szervezetileg demonstrációt tartani, vagy bármilyen akcióhoz szervezetileg csatlakozni” – jelentette ki Kiss Dávid, a szervezet elnökségi tagja.
A Hallgatói Hálózat decemberben fogalmazta meg hatpontos követelését a köz- és felsőoktatásról. Két hónapot adtak a kormánynak, az ultimátum február 10-én jár le.